Biznes nie śpi nigdy

W niedzielę, 29 kwietnia 2017 odbyła się kolejna konferencja biznesowa “Twoja Firma w Irlandii” współorganizowana przez Polski Klub Biznesu i Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dublinie.

O tym, że biznes nigdy nie śpi, a każda okazja może się okazać strategicznie ważna, dowiedzieli się polonijni przedsiębiorcy, którzy przybyli do Dublina nie tylko z całej Irlandii, ale i z zagranicy: Kanady, Wielkiej Brytanii i Polski. Często w dzień wolny od pracy w biurze czy warsztacie jest najlepszym dniem do nawiązania nowych cennych kontaktów. Tak było i tym razem. Sobota długiego weekendu w Irlandii była niepowtarzalną okazją do pozyskania inspiracji w biznesie, praktycznych informacji o rozpoczynaniu biznesu i podatkach w Irlandii, oraz do uzyskania bezpośrednich kontaktów handlowych. Uczestnicy konferencji posunęli się o jeden dzień, jeden rok, a może nawet dekadę do przodu w rozwoju swojego biznesu.

Konferencję otworzyła i poprowadziła Michalina Mackiewicz
W imieniu organizatorów gości przywitali Wojciech Wrona, prezes Polskiego Klubu Biznesu i Przemysław Buczkowski oraz Robert Bąk radcy handlowi Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Polskiej w Irlandii.
Wojciech Wrona w imieniu Polskiego Klubu Biznesu zaprosił uczestników konferencji do wzięcia udziału w przygotowywanej Misji Handlowej z Irlandii i Europy do Kanady 22 września 2017 roku. Udział w Misji Handlowej pozwoli przedsiębiorcom i firmom nawiązać bezpośrednie kontakty handlowe z kanadyjskimi firmami o polonijnym rodowodzie.
Przemysław Buczkowski i Robert Bąk przedstawili zadania realizowane przez Wydział i zaprosili do promowania usług i produktów polskich firm na terenie Irlandii. Zainteresowane firmy dowiedziały się jakie wsparcie mogą otrzymać, w tym m.in. bezpłatna przestrzeń wystawiennicza na targach w Irlandii, w których bierze udział Polska.
Tony O’Neill, uczący się języka polskiego właściciel firmy ubezpieczeniowej Anthony O’Neill Financial Services, przedstawił uczestnikom konferencji jak i dlaczego należy zabezpieczyć się przed odpowiedzialnością i ryzykiem w biznesie.
Tomasz Kaplan, właściciel firmy Kaplan Business Consulting przedstawił podstawy podatkowe prowadzenia firmy w Irlandii. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jak łatwo jest rozpocząć własną działalność w Irlandii nie wychodząc z domu.
Marek Szepietowski, polonijny przedsiębiorca, największy w Irlandii dostawca literatury szkoleniowej BHP. Właściciel firmy Health and Safety Publications obecnej na kilku rynkach europejskich. Dostawca materiałów szkoleniowych dla instytucji rządowych, edukacyjnych, korporacji międzynarodowych jak również indywidualnych instruktorów, były uczestnik prestiżowego programu Dragon's Den, w którym Dragoni bili się o jego biznes między sobą. Marek zainspirował uczestników własnym doświadczeniem i przekonał dlaczego warto prowadzić firmę w Irlandii.
Po konferencji uczestnicy konferencji wzięli udział w networkingu biznesowym nawiązując bezpośrednie, międzynarodowe kontakty handlowe.

Konferencje Polskiego Klubu Biznesu organizowane są w centrum Dublina kwartalnie. Podczas konferencji uczestnicy osobiście poznają wyjątkowych polonijnych przedsiębiorców, którzy opowiadają o swoich drogach do szczęścia i sukcesu w biznesie. Prelegenci - specjaliści, udzielają cennych informacji związanych z otwieraniem biznesu w Irlandii jak i jego dalszym prowadzeniem.

Polski Klub Biznesu poszukuje osoby i firmy świadczące usługi dla biznesu z terenu całej Irlandii i świata. Członkowie Klubu prowadzą firmy na rynku irlandzkim i międzynarodowym. Posiadasz w swojej ofercie i doświadczeniu usługi, które pomagają rozwijać się polonijnym przedsiębiorcom? Napisz do nas: pbc@polonia.ie lub zadzwoń 083-86-37-254. Internet: www.konferencje.polonia.ie.

Konferencje Polskiego Biznesu - jeden dzień, który może zmienić Twoje życie.

Komentarze