Forest Days w Galway

Forest Days to  projekt ukazujący wspólne dziedzictwo kulturowe i głęboką więź, jaką Polacy i Irlandczycy mają z lasem. Lasy kształtowały polską kulturę i tożsamość na wielu płaszczyznach, dlatego Forest Days to święto przybliżające jego bogactwo poprzez muzykę, jedzenie, opowieści ludowe, wystawę fotografii, warsztaty i wiele innych atrakcji. 

Forest Days odbywał się w ramach Festiwalu PolskaEire, a nie mógłby powstać bez wsparcia Galway 2020 European Capital of Culture.

Otwarcie Festiwalu połączone było z wernisażem wystawy fotograficznej; polskiej architektury drewnianej z okolic Otwocka.
Wydarzeniem, które na dobre otworzyło święto polskiego lasu w Galway były  „magiczne spotkania” w Muzeum Miejskim. Wypełniona po brzegi sala wysłuchała wystąpień na temat polskich i irlandzkich mitów. Specjalne podziękowania dla naszych mówców: Agi Wypychowskiej, Derrego Townsend oraz dr.  Marcin Piotrowskiego z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej, Uniwersytetu Łódzkiego oraz irlandzkiego pisarza Nialla Mac Coitir (The Collins Press).

 

Projekt współfinansowany był ze środków z Senatu Rzeczpospolitej Polskiej przyznanych na realizację zadań publicznych w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 r.

 

Więcej informacji: https://www.bardzoladnie.org/dni-lasu

Komentarze