PolskaEire Festiwal

Rusza 4. edycja Festiwalu PolskaEire
4. edycja PolskaEire Festival jest zaplanowana od  25 maja do 10 czerwca. W jego ramach odbędzie się w całej Irlandii oraz Rudzie Śląskiej około 80 imprez kulturalnych, sportowych i biznesowych. Ich celem jest wzmocnienie integracji polsko-irlandzkiej.
W ramach festiwalu zapraszamy 26 maja na Piknik Rodzinny do Cork oraz 27 maja do Gorey.  Przewidziano wiele atrakcji: Grill, malowanie twarzy, loteria, gry i zabawy dla całej rodziny.
Również w Gorey zaplanowano na 2 czerwca  irlandzką premierę filmu „Król życia”oraz spotkanie z aktorem Robertem Więckiewiczem – odtwórcą głównej roli.
Rozpoczęła się też rejestracja na PolskaEire Run.
Bieg PolskaEire Run, upamiętniający 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, zainauguruje 4. edycję polsko-irlandzkiego festiwalu na Zielonej Wyspie. Już teraz można zarejestrować się, aby wziąć udział w wydarzeniu zaplanowanym na 5 maja.
https://events.athleticsireland.ie/ps/event/PolskaireRun
Bieg odbędzie się w sercu Dublina, w Phoenix Park, na dystansach 10, 5 i 1 km (bieg dla dzieci). Wydarzenie planowane jest z dużym rozmachem. Wszyscy uczestnicy otrzymają unikatowy, pamiątkowy medal – nawiązujący do 100-lecia odzyskania niepodległości oraz bardzo bogaty pakiet startowy. Chcemy, by z biegu pozostało wiele pamiątek..
PolskaEire Run jest unikatowym wydarzeniem w Irlandii ze względu na aspekt integracyjny. Bieg na 10 i 5 km odbędzie się z profesjonalnym pomiarem czasu. Wyniki będą opublikowane na stronie www.myrunresults.com. Już teraz można na niej znaleźć szczegółowe informacje o imprezie. Przy wydarzeniu placówka współpracuje z Festiwalem PolskaÉire, Athletics Ireland, Polish Runners Club Ireland.
 

Komentarze