reklama

Spotkanie autorskie z Markiem Stokowskim

Poniedziałek, 22 Kwiecień 2013

Wspaniała nowina dla fanów twórczości Marka Stokowskiego. W dniach od 8 do 12 maja odbędzie się seria spotkań z autorem powieści "Stroiciel lasu", kolejno w: Cork, Limerick oraz Dublinie.

W 1996r. pisarz zadebiutował tomikiem poezji: "Dzień nad ciemną rzeką". "Marek, niestety, nie publikuje już wierszy. Chyba trochę jest zawstydzony tą miłością, bo mężczyźnie trudno przyznawać się do głębokich uczuć. Ale nie porzucił pisania i nadal przekłada ten świat, w którym żyje, i ten, który opuścił, na słowa powieści. Jest w tym historia tych ziem, jak w powieściach Błazen czy Noc tajemnic, ale jest też pełna humoru i powagi, bo udało mu się to połączyć, warszawską przeszłość i teraźniejszość wiślanej delty, którą opisał w dwóch powieściach: Samo-loty i, niedawno wydanej"Stroiciel lasu." - możemy przeczytać na blogu Marka H.Kotlarza.

"Stroiciel lasu" to pełna humoru opowieść psa o człowieku. Początek lat 90. M - bohater poprzedniej powieści Stokowskiego "Samo-loty" - wybudzony z długotrwałej śpiączki, stara się odnaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego powrócił na Ziemię. Opuszcza Warszawę i osiedla się w lasach na północy Polski. Tam, podczas wędrówek z psim Sancho Pansą u boku, stopniowo odzyskuje władze cielesne i duchowe. Jego głównym zajęciem staje się harmonizowanie brzmienia rozstrojonych drzew i zakątków puszczy w pradolinie Wisły. Pozornie skazany na porażkę, przeciwstawia się ludziom, którzy od dziesięcioleci niszczyli harmonię świata i służyli żywiołowi śmierci. ... Tylko czy ta psia opowieść rzeczywiście wiedzie nas na północ?

Powieść była czytana w Radiowej Trójce przez Dariusza Basińskiego i Jadwigę Basińską z kabaretu Mumio.

Zapraszamy:

8 maja - Cork - The Gresham Metropole - Godzina 18.00

10 maja - Limerick - St Michael's Church Tower - Godzina 18.00

12 maja - Dublin - Dom Polskie - Godzina 18.00

Najnowszy numer
Listopad 2020 (130)
reklama
Pogoda
booked.net
Waluty