reklama

Zapraszamy na Winterval

Wtorek, 3 Grudzień 2013

W piątek, 29 listopada o 15:15 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie największego w Irlandii festiwalu zimowego Winterval w Waterford.

Podobnie jak rok temu festiwal został otwarty przez Mikołaja, który przybył do miasta na łodzi Wikingów i zszedł na ląd przy The Plaza na The Quay, by wsiąść na sanie ciągnięte przez konie i udać się do swojej siedziby pod Muzeum Średniowiecznym.

Tam też będzie przyjmował dzieci i ich rodziców aż do zakończenia festiwalu 31 grudnia, a wraz z jego przybyciem otwartych zostało 30 festiwalowych atrakcji.

Wśród nich znajduje się znów Wioska Świętego Mikołaja, czyli Polskie Boże Narodzenie, gdzie 6 grudnia będzie można spotkać prawdziwego Św. Mikołaja.

Barry Monaghan, szef komitetu organizacyjnego Winterval, zapowiada, że w tym roku festiwal będzie jeszcze bardziej spektakularny niż w 2012.

"Cieszymy się, że udało nam się zorganizować festiwal po raz drugi. To fantastycznie, że zaledwie druga edycja Wintervala jest znacząco większa i lepsza niż rok temu i że naprawdę możemy się nazywać największym zimowym festiwalem w Irlandii," powiedział Barry.

"Ze swojej strony chciałbym serdecznie podziękować wszystkim wolontariuszom, którzy sprawili, że festiwal ponowni doszedł do skutku."

Podobnie jak rok temu jedną z największych atrakcji Wintervala będzie pokaz świateł na budynku Old Deanery, który będzie można zobaczyć od środy do niedzieli w godz. 17:00 - 21:00.

W całym mieście stanie 60 chatek, w których swoje wyroby będą prezentowały miejscowe firmy, a restauracje i bary będą oferowały gorące dania i napoje.

Wśród atrakcji nie zabraknie także lodowiska, które ponownie stanie na The Quay, a także karuzeli, wielkiej kuli śniegowej, muzeum zabawek, farmy zwierząt oraz wielkiej skrzynki na listy do Mikołaja.

Na pewno warto też odwiedzić Boże Narodzenie u Wikingów, gdzie będzie można się przekonać jak okres świąteczny celebrowali pogańscy założyciele Waterford.

Nie można oczywiście przegapić wizyty w Wiosce Św. Mikołaja (12 Michael Street), która podobnie jak rok temu oferuje warsztaty pierniczkowe, podczas których dzieci oraz dorośli mogą sami wyciąć, upiec i udekorować pierniczki od okiem specjalistki Iwy z Eeva's Cakes.

W wiosce nie zabraknie tradycyjnych polskich potraw, w tym roku serwowanych przez miejscową polską restaurację Koliba oraz pysznych ciast pieczonych przez Taste od Heaven.

Ponadto odwiedzający polskie miejsce na Wintervalu będą mogli obejrzeć i kupić wyroby 16 polskich rękodzielników z całej Irlandii.

Serdecznie zapraszamy do Wioski Św. Mikołaja oraz na cały festiwal, który potrwa od 29 listopada do 31 grudnia z trzydniową świąteczną przerwą pomiędzy 24-26 grudnia.

Szczegóły wszystkich festiwalowych atrakcji znajdziecie na www.winterval.ie, a do polskiej wioski można zajrzeć przez stronę na Facebooku. https://www.facebook.com/WintervalPolishChristmas?ref=hl

Najnowszy numer
Listopad 2020 (130)
reklama
Pogoda
booked.net
Waluty