reklama

Koncert Lady Pank

Piątek, 30 Styczeń 2015

Lady Pank to jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka, która jest obecna na scenie muzycznej od ponad 30 lat.

Zespół ma na koncie niezliczone przeboje, a wśród nich: "Tańcz głupia, tańcz", "Fabryka Małp", "Sztuka latania", "Mniej niż zero", "Wciąż bardziej obcy" czy "Kryzysowa narzeczona".

Lady Pank, który od trzech dekad święci tryumfy, powstał kiedy młody prawnik i poeta Andrzej Mogielnicki ("Mogiel") poznał Jana Borysewicza, który grał wówczas w Budce Suflera. Jesienią 1981 roku "Borys" opuścił Budkę i nagrał piosenkę "Mała Lady Punk". Słowa napisał "Mogiel". Wtedy padło postanowienie - musimy stworzyć zespół. Było pierwsze nagranie, ale zespół nie miał jeszcze swojej nazwy. Popularność przeboju sprawiła, że od tej chwili do dziś grupa nazywa się Lady Pank. Pierwszy singiel, "Mała Lady Punk"/"Minus 10 w Rio" ukazał się w 1982 roku.

Panasewicz za rok kończy sześćdziesiąt lat, ale zapewnia, że nigdy nie czuł się lepiej. Po mimo upływu czasu zespół nic nie stracił ze swojego wigoru, o czym musicie przekonać się sami!

17.04.2015 Dublin, Opium Rooms (dawniej The Village)
Drzwi 19.00 Start 20.00

Wstęp od 18 lat

Bilety do kupienia na www.koncerty.ie oraz www.bilety.gazeta.ie

Najnowszy numer
Listopad 2020 (130)
reklama
Pogoda
booked.net
Waluty