reklama

Czas się rozliczyć

Poniedziałek, 17 Październik 2016

Jak powiadał Benjamin Franklin - "Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki". Zatem, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w Irlandii, to nie zapomnij, że do 31 października br. masz czas na złożenie rocznego rozliczenia podatkowego, w którym musisz zadeklarować wszystkie swoje dochody.


Możesz być aktorem, piosenkarzem, muzykiem, pisarzem, księgowym, budowlańcem czy sprzedawcą. Niezależnie od wykonywanego zawodu - podatki musisz płacić. Tak było, jest i będzie.

Rozliczenie roczne powinny złożyć wszystkie osoby samozatrudnione, jak również osoby będące wykonawcami lub podwykonawcami czy osoby posiadające nieruchomość i osiągające zysku z wynajmu. Ponadto, opisywanie rozliczenie dotyczy także osób czerpiących dochody poza systemem PAYE (na przykład z: kontraktów, konsultacji, inwestycji, działalności budowlanej, zysków kapitałowych).


Ale z rozliczeniem podatkowym wiąże się także ubieganie się o ulgi podatkowe, które mogą zostać odliczone od należnego podatku.


Jeżeli złożysz rozliczenie za późno - zostaniesz ukarany finansowo. Dlatego nie czekaj do ostatniej chwili i złóż rozliczenie podatkowe już dziś. Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić - skorzystaj z profesjonalnych usług księgowych, które wyręczą Ciebie w tym trudnym zadaniu.

Najnowszy numer
Październik 2020 (129)
reklama
Pogoda
booked.net
Waluty