reklama

Niezwykły zbiór map o Galway – zobacz wystawę

Środa, 9 Listopad 2016

Jak Galway zmieniało się na przestrzeni wieków? Jak upływający czas wpływał na infrastrukturę miasta? Tego dowiemy się dzięki niezwykłej wystawie przedstawiającej zbiór dawnych map miasta.


Mapy zostały nie tylko pokazane na wystawie, lecz również opublikowane w książce, zawierającej szczegółowe informacje o ponad 2500 miejsc ukazujące w jaki sposób miasto rozwijało się już od XII wieku. To swoista podróż w czasie, dzięki której możemy zobaczyć jak wyglądały w minionych wiekach młyny, piekarnie, karczmy, szkoły i fortyfikacje.Przyglądając się uważnie mapom można się zdziwić, jak wiele historycznych miejsc przetrwało do dziś dnia.


Większość map będących w kolekcji Galway pochodzi z Wielkiej Brytanii


Najstarsza mapa w atlasie Galway datowana jest na lipiec 1583 roku i została naszkicowana przez proboszcza Connaught - Barnaby Googe.


Wystawa jest dostępna do obejrzenia w Muzeum Miejskie w Galway i będzie można ją oglądać bezpłatnie przez następne miesiące.


Atlas będzie można zakupić w cenie €35 za pośrednictwem strony: https://www.ria.ie/publications/books/cartography-maps/galway

Najnowszy numer
Listopad 2020 (130)
reklama
Pogoda
booked.net
Waluty