Młodzi Irlandczycy najtrzeźwiejsi

Kategorie: Publicystyka
Utworzone: piątek, 2 grudnia 2016

Według raportu The Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD) jedynie 16% irlandzkich nastolatków przyznało się do nadmiarowego spożycia produktów alkoholowych i do bycia w stanie nietrzeźwości.


W porównaniu do tej samej grupie wiekowej osób mieszkających w pozostałej części Europy, Irlandia wiedzie prym w zakresie zachowywania trzeźwości, bowiem odsetek młodzieży sięgającej po alkohol w Irlandii jest znacznie niższy niż średnia europejska. W raporcie przeanalizowano dane z 36 krajów w Europie.


Dane statystyczne wykazują, że liczba 15-latków w Irlandii, którzy doświadczyli pijaństwa co najmniej dwa razy w swoim życiu stanowi 16%. W całej Europie odsetek ten wynosi 24%. Ale brak nadmiernego pijaństwa dotyczy nie tylko młodzieży, lecz również osób dorosłych, u których zauważono spadek przyjmowanej rocznie dawki z 14 litrów w 2000 do 11 litrów obecnie.
Dobre wiadomości w kwestii spożycia alkoholu dotyczą także dorosłych Irlandczyków. Jak się okazuje, w ich przypadku odnotowano spadek przyjmowanej rocznie dawki z 14 litrów w 2000 do 11 litrów obecnie.