reklama

Czytelnia, polecamy !

Piątek, 26 Październik 2018

W tym miesiącu w naszym kąciku czytelniczym szczególnie polecamy książkę Ewy Bilickiej: "Zabierz mnie do domu".

"Zabierz mnie do domu"" to proza obyczajowa. Głównymi bohaterami opowieści są polscy emigranci - Basia i Witek mieszkający od lat w Irlandii, ciągle rozdarci pomiędzy ojczyzną a domem na obczyźnie. Ona pracuje jako pielęgniarka w domu opieki, on zajmuje się pracami remontowymi. Można powiedzieć - bohaterowie jakich wielu, ale przez to bardzo swojscy i przypominający czytelnikowi jego znajomych czy członków rodziny, którzy znajdują się w podobnej sytuacji.

"Zabierz mnie do domu" to proza także bardzo kobieca, intuicyjna i subtelna. Bohaterka mocno stąpa po ziemi, jest pragmatyczna i realnie ocenia rzeczywistość, ale ważną rolę w jej życiu odgrywają sny, które przynoszą rozwiązanie problemów, ale przede wszystkim są przestrzenią, gdzie bohaterka może spotykać się ze swoim tragicznie zmarłym dzieckiem.

"Zabierz mnie do domu" to jednak przede wszystkim powieść o rodzinie. O tym, jak silne może stanowić oparcie w każdej sytuacji i jak powinno się pielęgnować relacje pomiędzy najbliższymi, niezależnie od tego, gdzie zawiedzie nas los.

Autorka książki od 10 lat mieszka wraz z rodziną w Limerick , gdzie pracuje jako pielęgniarka.

Najnowszy numer
Listopad 2020 (130)
reklama
Pogoda
booked.net
Waluty