reklama

Cmentarze w Polsce zamknięte

Niedziela, 1 Listopad 2020

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w piątek, że cmentarze pozostaną zamknięte 31 października, a także w Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Po tej informacji w piątkowy wieczór tłumy ludzi ruszyły na groby bliskich. "Kto ogłasza zakazy osiem godzin przed ich wejściem w życie?" - zastanawiają się internauci.

 Podjęliśmy decyzję, że zarówno w Dzień Wszystkich Świętych, a także dzień przed i dzień po cmentarze będą zamknięte - poinformował premier Mateusz Morawiecki. - Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, że osoby, które odwiedzą cmentarze poniosą śmierć. To niesie ze sobą ogromne ryzyko. Uznaliśmy, że tradycja jest mniej ważna niż życie - stwierdził szef rządu. Decyzja została ogłoszona niecałą dobę przed zamknięciem. Informacja ta sprawiła, że ludzie w wielu miejscach masowo ruszyli na cmentarze, by zdążyć z wizytą na grobach bliskich.

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z cmentarzy oblężonych przez osoby, które postanowiły zdążyć z wizytą, zanim wejdzie w życie rządowe rozporządzenie.

Fot. Piotr Skotnicki

Najnowszy numer
Listopad 2020 (130)
reklama
Pogoda
booked.net
Waluty