reklama

Zrzutka.pl w Irlandii? Poznaj platformę 4fund.com!

Wtorek, 19 Wrzesień 2023

Zrzutka.pl w ciągu 10 lat swojej działalności stała się powszechnie znaną marką w Polsce. W 2023 roku świętowała przełomowy moment w swojej historii – miliard złotych zebranych na platformie. Teraz jej twórcy postanowili wejść na rynek europejski. Czy osiągną taki sam sukces? 

Dziedzictwo zrzutka.pl
Zrzutka.pl odnotowała istotne osiągnięcia na polskim rynku. Wymienić należy przede wszystkim dużą zbiórkę funduszy na Telefon Zaufania (prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę) oraz głośną zrzutkę dziennikarza Sławomira Sierakowskiego "Bayraktar dla Ukrainy", która w 2022 roku zebrała około 5,3 miliona euro.

Jednak to nie wielkie przedsięwzięcia sprawiły, że zrzutka.pl stała się tak bardzo popularna. To możliwość zbierania pieniędzy na dowolny cel przyciągnęła setki tysięcy użytkowników.  Doskonałym przykładem jest cykliczna zrzutka Radia WNET, która jest  zasilana przez ponad 6250 fanów, pomagających kontynuować misję niezależnego  dziennikarstwa jej organizatorów.

W tym roku 10-letnia zrzutka.pl świętowała niemałe sukcesy: milion utworzonych zrzutek i miliard złotych zebranych na platformie. Sukces w Polsce zainspirował je twórców do wejścia na rynek międzynarodowy. Niedawno uruchomili swój nowy projekt – 4fund.com.

Od teraz każdy obywatel UE może rozpocząć zrzutkę funduszy na dowolny zgodny z prawem cel – od przyjęć urodzinowych po wspólne inicjatywy charytatywne. Międzynarodowa wersja popularnej platformy działa na tej samej sprawdzonej zasadzie - darmowe zbieranie funduszy bez prowizji. 4fund.com, podobnie jak zrzutka.pl, działa głównie w oparciu o dobrowolne darowizny.

Irlandzka dobroczynność
Irlandia cieszy się dużym zainteresowaniem w zakresie pozyskiwania funduszy na cele charytatywne. W pierwszej połowie 2023 r. odnotowano ponad 190 000 wizyt z Irlandii na zrzutka.pl, co wskazuje na aktywne wsparcie na rzecz różnych akcji. Irlandczycy kochają dobroczynność, podobnie jak Polonia, która jest bardzo liczna na "Zielonej Wyspie". Ale co właściwie odróżnia 4fund.com od innych platform zajmujących się fundraisingiem?

“Śledzimy biznes crowdfundingowy na całym świecie i zawsze zdumiewał nas jeden fakt. Gracze z tego sektora, także Ci najbardziej znani, pobierają wysokie prowizje (zwykle od 5 proc. do 15 proc.), a dodatkowo organizator zbiórki może czekać nawet ponad 14 dni na wypłatę zebranych środków. Dlatego właśnie wychodzimy do wszystkich organizatorów zbiórek online w całej Unii Europejskiej z naszym modelem, który tak dobrze przyjął się w Polsce” – mówi Krzysztof Ilnicki, CTO i wiceprezes 4fund.com

Irlandzka renoma hojności współgra z misją polskiej platformy, jaką jest społeczne pozyskiwanie funduszy.

4fund.com ma szansę pełnić rolę marki, która może łączyć różne kultury i umożliwiać współpracę wielu społeczności przy znaczących projektach crowdfundingowych.

Międzynarodowa wersja zrzutka.pl jest już dostępna i stawia pierwsze kroki na rynku europejskim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najnowszy numer
Kwiecień 2024 (171)
reklama
Pogoda
booked.net
Waluty