reklama

Łukasz Lotek Lodkowski - Bałagan na strychu

Środa, 17 Kwiecień 2019

Przed laty aktor stojący przed mikrofonem mówił monolog, teraz uprawia sztukę stand-upu. Od klasycznego tekstu, mówionego choćby przez kabareciarzy, ta odmiana monologowania różni się tym, że opiera się bardziej na charyzmie wykonawcy i kontakcie z publicznością.

Artyści stand-upowi za główny cel stawiają sobie rozbawienie publiczności, przywiązują mniejszą wagę do kwestii artystycznych (piosenek i dekoracji znanych z kabaretów).
Nazwa "stand-up" pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Istnieją tam specjalne kluby zaopatrzone w miejsca do siedzenia i stoliki oraz scenę. Podczas tzw. open mike prawie każdy może wejść na scenę i rozpocząć występ. Przez amerykański stand-up przewinęło się sporo znanych obecnie nazwisk, także z dużego ekranu, takich jak Ricky Gervais, Luis C.K., Chris Rock czy Dave Chappelle .Charakterystyczną cechą tej odmiany sztuki są niecenzuralne wyrazy słowa i często bardzo ryzykowne obyczajowo tematy.

Niewątpliwie jednym z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych obecnie stand-uperów w Polsce jest Łukasz "Lotek" Lodkowski, który w zeszłym roku wystąpił na Gali Stand-up w Dublinie.
Lotek przyszedł na świat w 1985 r.oku w Warszawie. Jest jednym z tych komików, który posiada coś, czego zazdroszczą mu koledzy po fachu, mianowicie wrodzony talent do rozśmieszania ludzi.
Zanim profesjonalnie zajął się stand-upem, przez 8 lat pracował w korporacji prawniczej. Już w roku 2012 po raz pierwszy pobrał swoje pierwsze honorarium za występ. Po tym wydarzeniu na polskiej scenie komediowej wszystko się zmieniło i nic już nie było takie samo. Od początku swojej działalności scenicznej Lotek pokazał, że poradzi sobie na największych polskich scenach: katowicki Spodek, gdańska Ergo Arena, warszawski Torwar, to tylko niektóre areny, na których Lotek wielokrotnie ćwiczył przepony swoich widzów. Rekordowe ilości odsłon jego występów na YouTubie są dowodem na to, że publiczność się nie myli. Zaraźliwy śmiech, modulowanie głosem, niepowtarzalny sposób bycia i profesjonalizm tego Artysty powodują, że jego występy na długo pozostają w pamięci.

Pod koniec kwietnia Lotek powraca do Irlandii - wraz ze swoim najnowszym programem ""Bałagan na strychu"!
Bilety na to wydarzenie rozchodzą się jak świeże bułeczki.
Jeśli lubicie dobrą dawkę humoru, nie powinniście dłużej zwlekać z decyzją i już zakupić wejściówki.

Zapraszamy na występy :

Cork -- 26 kwietnia, City Limits Comedy Club
Waterford - 27 kwietnia, Garter Lane Arts Centre
Dublin - 28 kwietnia , Laughter Lounge

Bilety na występ dostępne są na stronie www.koncerty.ie

Wstęp od 18 lat.
Support: Czarek Sikora.