reklama

Święty Mikołaj zwolniony z kwarantanny

Wtorek, 1 Grudzień 2020

Święty Mikołaj został uznany za kluczowego pracownika i w związku z tym nie będzie podlegał wprowadzonym z powodu epidemii restrykcjom w przemieszczaniu się po przyjeździe do Irlandii - powiedział  minister spraw zagranicznych  Simon Coveney.

 Jak poinformował posłów, Święty Mikołaj potwierdził władzom zamiar przybycia do Irlandii tak jak zwykle, 24 grudnia. "Pracujemy w ministerstwie spraw zagranicznych nad kwestią Mikołaja już od kilku tygodni" - powiedział."Ważne jest, aby powiedzieć wszystkim dzieciom w kraju, że uznajemy podróże Świętego Mikołaja za niezbędne i dlatego jest on zwolniony z konieczności odbycia 14-dniowej kwarantanny. Powinien mieć możliwość wejścia w irlandzką przestrzeń powietrzną i jej opuszczenia, a także wejścia do i wyjścia z irlandzkich domów bez konieczności ograniczania jego ruchu" - oświadczył szef irlandzkiej dyplomacji. Dodał jednak, że dzieci powinny pozostać w nocy w łóżkach, ponieważ konieczne jest, aby Mikołaj zachowywał dystans społeczny. "Jednak muszę podkreślić, że dzieci nie powinny nie spać w nocy, ponieważ ludzie muszą przez cały czas być oddaleni od siebie o co najmniej dwa metry, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno sobie, a także dzieciom" - przypomniał.
"Zatem jest zwolniony (z kwarantanny - PAP), przyjeżdża, potwierdził to i docenia fakt, że Irlandia zapewniła, że choć te święta Bożego Narodzenia będą bardzo odmienne, jego wizyta będzie czymś, co pozostanie niezmienne" - zapewnił Coveney.
Obecnie wszystkie osoby przyjeżdżające do Irlandii z zagranicy - z wyjątkiem przyjazdów z Irlandii Północnej oraz nielicznych zwolnionych kategorii pracowników - muszą wypełnić formularz lokalizacyjny oraz maksymalnie ograniczyć przemieszczanie się w ciągu 14 dni po przekroczeniu granicy.

Najnowszy numer
Kwiecień 2024 (171)
reklama
Pogoda
booked.net
Waluty