reklama

Wystawa polskiego artysty w Celbridge

Piątek, 25 Listopad 2022

Zapraszamy na wystawę polskiego artysty do Celbridge

"Moją pasją jest malarstwo, fotografia i filiżanka dobrej kawy.

Jestem Bugi, skończyłem 60 lat. Urodziłem się w Polsce. 17 lat temu przybyłem do Irlandii i zamieszkałem w Celbridge, gdzie odnalazłem swoją przystań.

Moja edukacja plastyczna... – mówi się, że człowiek całe życie się uczy. Nie ukończyłem żadnej szkoły plastycznej, ale miałem krótki epizod na Uniwersytecie Ludowym we Wzdowie, gdzie kształciłem się w zakresie malarstwa, rzeźby, garncarstwa, wikliny, tkactwa, haftu i koronki. Po kilku miesiącach przerwałem edukację, aby wyjechać do Irlandii.

Sztuka w różnych postaciach towarzyszyła mi od dzieciństwa. Początkowo głównie była to fotografia. Po przyjeździe do Irlandii zaczęło dominować malarstwo. Moje ulubione farby, to farby olejne. Inspiracji szukam zawsze z aparatem fotograficznym. Maluję na podstawie własnych, wcześniej wykonanych zdjęć. Mój ulubiony temat... to okolica, gdzie mieszkam, innych również poszukuję.

Pierwszą prezentację swoich obrazów miałem w listopadzie 2012 r. w Dublinie w RDS podczas targów ART SOURCE. Aktualna moja wystawa pod tytułem „Travel with Paintbrush” zostanie otwarta 1 grudnia i potrwa do 22 grudnia tego roku. Odbędzie się w bibliotece w Celbridge. Tematem wystawy jest Celbridge i okolica, na której zaprezentowanych zostanie 17 obrazów olejnych. Wybranych 12 obrazów znalazło się również w przygotowanym kalendarzu na rok 2023, który czeka na gości wystawy.

Zapraszam i pozdrawiam

Bugi "

Link do wydarzenie TUTAJ

Najnowszy numer
Kwiecień 2024 (171)
reklama
Pogoda
booked.net
Waluty