reklama

Wieczór autorski Ewy Bilickiej w Limerick

Wtorek, 7 Luty 2023

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Ewą Bilicką, autorką powieści: "Koncert za szklankę piwa" oraz " Zabierz mnie do domu", które odbędzie się 16 lutego o godzinie 18.30 w Limerick City Library.

Ewa Bilicka dorastała w małej miejscowości Bruk, położonej w województwie pomorskim. Z wykształcenia jest pielęgniarką i pedagogiem.

W 2008 r. wyjechała do Irlandii. Początki były trudne: rodzinna rozłąka, problemy językowe i pokonywanie barier zawodowych. Jednak się nie poddała i łapiąc chwilę oddechu, odszukała w sobie odsuniętą na bok wiarę, że może powrócić do dawnej pasji, którą było pisanie.

 W 2018 r. drukiem ukazała się  pierwsza powieść pani Ewy:  „Zabierz mnie do domu”. „Koncert za szklankę piwa”, to druga powieść autorki, która została opublikowana w 2022 roku.

„Koncert za szklankę piwa” to historia jakich wiele: emigracja, poszukiwanie własnego miejsca, ciąża nie w porę, bezdomny pies obdarzający przyjaźnią i marzenia, które wbrew przeciwnościom można dogonić.

W tle głównych wydarzeń poznajemy okaleczonego przez życie Toma oraz ludzi, niekoniecznie pokornych, mieszkających w domu spokojnej starości. Ten dom, jakże odmienny od polskich DPS-ów, odsłania przed nami: „...rzeczywistość ludzi żyjących w jesieni życia; ich egzystencji, marzeń, potrzeb i rozterek. Przychodzimy na świat, by przeżyć życie – jednak jest pewien feler: nikt nie uczy nas starości, nie przygotowuje i najczęściej ludzie są przez nią brani przez zaskoczenie...”.Kazimierz Pamuła

Limerick City Library

Barrow House

Michael Street

16 luty godzina 18.30

Zdjęcie: archiwum rodzinne