reklama

Najbardziej samotny pies w Cork

Środa, 10 Maj 2023

Mówi się, że jest ktoś dla każdego – ale jest jeden piesek w schronisku w Cork, który zbliża się do bardzo niefortunnej rocznicy i zastanawia się, czy w ogóle jest ktoś dla niego.

Noir the Lurcher-cross wkrótce ustanowi nowy rekord dla schroniska dla zwierząt na Mahon Point  w Corku (CSPCA)  – jako ich mieszkaniec  z najdłuższym stażem. 16 czerwca minie rok, od kiedy 5-letni (chyba) Lurcher został przywieziony do schroniska po tym, jak został znaleziony błąkający się po rejonie Castletownroche w North Cork.

Od tego czasu Noir (nazwany na cześć jego kruczoczarnej sierści) widział, jak inne pieski przychodzą i odchodzą, w tym jego „dziewczyna” Stella, która została adoptowana zaledwie w zeszłym tygodniu, pozostawiając nieszczęśliwego psa jeszcze bardziej samotnego niż kiedykolwiek.

Lorna Carr z CSPCA mówi, że wszyscy w schronisku zastanawiają się, dlaczego nikt nigdy nie zaoferował Noirowi nowego domu, skoro ma on wszystkie cechy potrzebne do bycia dobrym zwierzakiem i towarzyszem.

„Jest po prostu uroczym, wyluzowanym facetem” – powiedziała Lorna  CorkBeo. „Uwielbia spacery, ale tak naprawdę chodzi tylko o leniuchowanie, dużo śpi, jest bardzo przyjacielski i bardzo zrelaksowany. Byłby świetny dla kogoś, kto często przebywa poza domem w pracy, ponieważ po prostu śpi i jest szczęśliwy ."

Lorna mówi, że nie mogą zrozumieć, dlaczego nie znalazł domu od prawie roku – ale jest kilka czynników, które przemawiają na jego niekorzyść.

„Jest lurcherem, a ludzie mogą być przeciwko nim, a on jest czarny – a czarne psy prawie zawsze znikają jako ostatnie, po prostu nie są tak popularne” – mówi.

„Wiemy, że nie lubi kotów, ale dopóki go nie masz, wszystko będzie dobrze. Nie jest szczekaczem ani wyjcem, chce tylko odrobiny miłości i dobrego domu i  będzie cudownym psem”.

Noir obecnie czeka na odrobinę miłości w schronisku w Mahon (wraz z innymi zwierzakami).

Personel CSPCA będzie zachwycony, mogąc porozmawiać z potencjalnymi adoptorami – w końcu, pomimo tego, że jest trochę samotny i niekochany, Noir jest naprawdę bardzo dobrym chłopcem.

Pamiętaj, że pies to nie jest zabawka, którą można oddać jeśli się znudzi, o czym wiele osób zdaje się nie wiedzieć. Zastanów się dobrze, zanim podejmiesz decyzję o adpocji. 

Więcej informacji o Noir znajdziesz na stronie schroniska TUTAJ 

źródło: https://www.corkbeo.ie/