reklama

WOŚP zebrała już 160 mln złotych

Poniedziałek, 29 Styczeń 2024

Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powiedział, że 32. Finał WOŚP "Płuca po pandemii" przebiegł "bardzo spokojnie, bardzo miło". Na konto Orkiestry do północy w niedzielę wpłynęło ponad 160 mln zł.

- Mogę powiedzieć śmiało, że już teraz możemy pomóc bardzo skutecznie pulmonologii dziecięcej, dorosłej, a więc dokonać tych zakupów, które planowaliśmy wcześniej - dodał. Jerzy Owsiak zastrzegł, że Finał WOŚP nie kończy się na sumie 119 mln zł. - Będzie na pewno więcej, w związku z tym te nasze plany będą także rosły, apetyt rośnie w trakcie jedzenia - mówił.
Owsiak zaznaczył, że główna scena WOŚP po raz pierwszy znalazła się na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie. Poprzednio Finały organizowano przed Pałacem Kultury i Nauki oraz na placu Bankowym. - Warszawa, która zmieniła miejsce po raz pierwszy na zupełnie inne, czyli błonia PGE Narodowego, chyba się z tym miejscem ożeni, bo miejsce jest niezwykle wygodne: wygodny dojazd, wygodny pobyt, wygodny wyjazd - dodał prezes Fundacji WOŚP.
Według najnowszych danych podanych przez organizatorów, na koncie 32. Finału WOŚP jest 160,1 mln zł.
32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcony jest zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Wydarzeniu nazwanemu "Płuca po pandemii" towarzyszy hasło "Tu wszystko gra OK!".