reklama

Najstarszy mężczyzna na świecie. Ma 111 lat

Środa, 10 Kwiecień 2024

Brytyjczyk John Tinniswood został najstarszym mężczyzną na świecie. Senior, który ma obecnie 111 lat twierdzi, że jego długowieczność to "po prostu szczęście". Mężczyzna zdradził jednak pewien sekret swojej diety.

 Urodzony w 1912 roku w Merseyside w północnej Anglii, emerytowany księgowy i były pracownik poczty John Tinniswood ma 111 lat i 222 dni.
Najstarszy żyjący mężczyzna na świecie powiedział, że jego długowieczność to "po prostu szczęście" - pisze w piątek Reuters. Mężczyzna przyznaje, że nie miał nigdy żadnego wyjątkowego składnika w swojej w diecie, chociaż jego ulubionym jedzeniem była ryba z frytkami jedzona w każdy piątek.
Tinniswood od ponad pół wieku jest na emeryturze. Tytuł najstarszego mężczyzny na świecie odziedziczył po innym rekordziście Guinnessa, 114-letnim Wenezuelczyku Juanie Vicente Perezie Mora. Jego śmierć ogłoszono na początku tego tygodnia.
- Albo żyjesz długo, albo krótko i niewiele możesz z tym zrobić - powiedział Tinniswood pytany o sekret swojej długowieczności.
Najstarszym mężczyzną w historii był Japończyk Jiroemon Kimura, który dożył 116 lat i 54 dni. Najstarszą żyjącą kobietą i ogólnie najstarszą żyjącą osobą na świecie jest Hiszpanka Maria Branyas Morera, która ma 117 lat.