reklama

Można już składać wnioski o dodatek na odzież i obuwie szkolne

Poniedziałek, 17 Czerwiec 2024

Minister Ochrony Socjalnej, Heather Humphreys TD, ogłosiła  otwarcie wniosków o dodatek na odzież i obuwie na rok 2024. Ta jednorazowa płatność ma na celu pomóc kwalifikującym się rodzinom w pokryciu kosztów związanych z powrotem dzieci do szkoły.

Na rok 2024 zasiłek wynosi 160 euro na dzieci w wieku od 4 do 11 lat i 285 euro na dzieci w wieku 12 lat i starsze, które uczęszczają do szkoły średniej. W tym roku na program przeznaczono łącznie 65,2 mln euro, z których automatycznie, począwszy od tygodnia rozpoczynającego się 8 lipca, skorzysta ponad 118 000 rodzin.

Minister poinformowała, że ​​ponad 118 000 rodzin, na których przypada 207 000 dzieci, automatycznie otrzyma zasiłek, o czym obecnie powiadamia Departament Ochrony Socjalnej. Rodziny, które nie otrzymają powiadomienia, mogą skontaktować się bezpośrednio z Departamentem, aby sprawdzić, czy kwalifikują się do otrzymania świadczenia.

W swoich uwagach Minister Humphreys podkreśliła również zaangażowanie rządu w zapewnienie przystępnej ceny edukacji, odnotowując znaczne rozszerzenie programu „gorących posiłków w szkole” oraz rozszerzenie programu bezpłatnych podręczników na wszystkich uczniów klas młodszych w szkołach ponadpodstawowych.

W przypadku większości odbiorców płatności z tytułu dodatku na odzież i obuwie na powrót do szkoły będą przetwarzane automatycznie, a potwierdzenie zostanie przesłane za pośrednictwem konta MyWelfare lub pocztą. Rodziny, które nie otrzymają automatycznego powiadomienia o płatności, powinny złożyć wniosek online na stronie www.MyWelfare.ie. 

Aby uzyskać pomoc, Departament Ochrony Socjalnej udostępnia specjalne linie telefoniczne pod numerami 071-9193318 i 0818-11-11-13, dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. Zapytania można również przesyłać pocztą elektroniczną na adres bscfa@welfare.ie. Termin składania wniosków upływa 30 września 2024 r. Więcej informacji na temat uprawnień można znaleźć na stronie Gov.ie/bscfa.