reklama

Dogonili marzenia

Poniedziałek, 29 Kwiecień 2013

Biegacze zespołu "Dogonić Marzenia" dotarli w sobotę do mety!

Oficjalnie ogłaszamy, że 27 kwietnia Agnieszka Jakóbczyk, Tomasz Manikowski, Piotr Mądraszewski i Andrzej Chomicz zakończyli 1089-kilometrowy bieg "Dogonić marzenia mimo wszystko". W ciągu 10 dni obiegli w sztafecie Irlandię. Wyczynu tego dokonali na rzecz Irish Cancer Society i Podopiecznego Fundacji, Marka Dunsta.

Jak możemy przeczytać na stronie Fundaji: www.mimowszystko.org, Tomasz Manikowski, lider sztafety, pytany o to, co było najtrudniejsze w czasie pokonywania ponadtysiąckilometrowego dystansu, mówi: "Mobilizacja. Czasami walczyć trzeba było o każdy metr, każdy pagórek".

Z dnia na dzień walka z własną słabością stawała się tym trudniejsza, że trójce mężczyzn odnowiły się kontuzje. W ich gronie na nic nie skarżyła się jedynie kobieta. Nawet gdy zaczął padać grad, Agnieszka Jakóbczyk nie zgodziła się wejść do samochodu . "Panowie, spotykamy się za dwie mile" - zakomunikowała tonem nie znoszącym sprzeciwu i, mimo bardzo niesprzyjającej aury, rozpoczęła bieg.

Trudno jeszcze ocenić, ile pieniędzy udało się zebrać czwórce długodystansowców na rzecz Irish Cancer Society i sparaliżowanego Marka Dunsta, Podopiecznego Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Ale już teraz wiadomo, że bieg "Dogonić marzenia mimo wszystko" zakończył się sporym sukcesem. Pokazał bowiem jedność irlandzkiej polonii. Udowodnił też jej wrażliwość.

Czytaj dalej na: http://www.mimowszystko.org/portal/pl/20/2715/Podroz_w_glab_siebie.html

Najnowszy numer
Listopad 2020 (130)
reklama
Pogoda
booked.net
Waluty