11-go listopada Galway

Utworzone: środa, 7 listopada 2018 Autor: Bardzo Ładnie Foundation
Data wydarzenia: niedziela, 11 listopada 2018
Miejsce: Galway

Fundacja Bardzo Ładnie została zaproszona do udziału w tegorocznej edycji Galway Cartoon Festiwal, z którym wspólnie zaprosili do odwiedzenia Galway panią Marię Apoleikę.

Maria Apoleika, absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi. Prowadzi najpopularniejszy w Polsce fanpage rysunkowo-komiksowy - Psie Sucharki.  Ilustruje książki, maluje i rysuje.
Ma na swoim kącie kilkadziesiąt wystaw, grupowych i indywidualnych. Interesują ją przestrzenie poza oficjalnym nadzorem - 
w ostatnmich latach stworzyła dwa cykle obrazów o przestrzeniach deurbanizujących się, serię rysunków o nieewidentnej miłości, a teraz zaprezentuje serię grafik Polskie Współczesne Tańce Ludowe inspirowanych współczesnymi imprezami tanecznymi, słowiańskim podejściu do zabawy i tym, jak to, co ludyczne miesza się ze wspołczesnością. Oprócz tego uwielbia rośliny i zwierzęta - gdzie mieszka, tam zakłada miejski ogród, opiekuje się adoptowanym psem - pudlem królewskim.
Aby uczcić tak wielką rocznicę, Maria będzie tworzyła na żywo 11-go listopada wielki obraz ukazujący radość młodych ludzi z wolności. 
Obraz zostanie przekazany na licytację a dochód zostanie przeznaczony na bezdomnych Polaków w Irlandii.