reklama

Niepowtarzalny koncert Majki Jeżowskiej

Piątek, 22 Marzec 2013

Piosenki Majki Jeżowskiej takie jak "Wszystkie dzieci nasze są" oraz "A ja wolę moją mamę" sprawiły, że wokalistka stała się ulubienicą najmłodszej publiczności, a dziś rosną kolejne pokolenia jej fanów.
Na początku lat 80. ubiegłego wieku Majka wyjechała do USA, powracała jednak do Polski na koncerty. W 1987 roku nagrała płytę "Wibracje" i reprezentowała Polskę na festiwalu w Sopocie. Mali słuchacze pokochali Majkę nie tylko za piosenkę o mamie, co ma włosy jak atrament (do słów Agnieszki Osieckiej), ale także za kolorowy, sceniczny wizerunek, który był pomysłem artystki (burza loków, tiulowe spódnice i koronkowe rękawiczki). Na albumie "A ja wolę moją mamę" znalazły się też takie utwory jak: "Guma do podskoków", "Rytm i melodia" oraz "Safari na koloniach". Popularność płyty przełożyła się na musical Majkowe Studio Nagrań. Dzieci za działalność estradową przyznały jej Order Uśmiechu.
W 1994 roku powróciła do Polski. Występowała zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłej publiczności. Nagrała takie utwory jak: "Na plaży", "Kolor serca" i "Margarita" oraz piosenki ze ścieżki dźwiękowej do filmu "W pustyni i puszczy". Prowadząca show Singa Dinga w 2008 roku w TV Puls. Aktualnie koncertuje po całym świecie, do Carlow zawita tuż po występie w Chicago.
Majka od roku 2003 jest ambasadorem dobrej woli przy UNICEF-ie.

Najnowszy numer
Październik 2020 (129)
reklama
Pogoda
booked.net
Waluty